Zdobywanie innych walut

Zdobywanie innych walut

Wymiana walut to proces zajmujący się pozyskaniem funduszy w obcej walucie, w celu ich inwestowania lub prowadzenia transakcji poza granicami naszego kraju. Pierwotnie było to możliwe tylko i wyłącznie w bankach, jednakże 20 lat temu pojawił się w Polsce szereg rozwiązań określanych mianem kantorów. Były to placówki stacjonarne, które znajdowały się głównie w miejscach takich jak: przejścia graniczne, duże jednostki turystyczne czy też inne miejsca, gdzie zachodzi potrzeba wymiany walut.

Rozwój technologii, a znaczenie kantorów

Wraz z postępem technologicznym doszło do poprawienia się w sytuacji na rynku kantorów, pozwalając tym samym na przeniesienie ich ze świata fizycznego do internetowego, tak by jeszcze łatwiej umożliwić klientom dostęp do procesu jakim jest wymiana walut online.

Całość jest prowadzona na platformach określanych jako kantor internetowy, działających na zasadzie giełdy, gdzie jeden z użytkowników rejestrując się oferuje sprzedaż pewnej puli pieniędzy w obcej walucie, a drugi poszukuje takiej waluty i podobnej sumy pieniędzy. Dochodzi tym samym do zawarcia transakcji pomiędzy nimi. Internetowy kantor wymiany walut to szereg zalet w stosunku do stacjonarnych rozwiązań, które w głównej mierze skupiają się na znacznie większym bezpieczeństwie oraz korzystnych ofertach.

Zalety nowoczesności

Wśród szeregu różnego rodzaju zalet możemy także wyróżnić niski kurs walut online, który spowodowany jest brakiem nakładania marży przez właścicieli platform, ponieważ po obu stronach znajdują się klienci. Wszystko sprowadza się do tego, że jedynymi opłatami i kosztami jakie musimy ponosić przy korzystaniu z rozwiązania jakim jest kantor online jest naliczana prowizja, która jest kilkanaście razy mniejsza od tej z jaką możemy spotkać się w przypadku fizycznego kantorów.

Co więcej nowoczesne technologie pozwalają nam na wykonywanie natychmiastowych przelewów, tym samym ograniczając potrzebę oczekiwania na uzyskanie pieniędzy. W praktyce już w kilka minut po kliknięciu zgody zostanie dokonana wymiana walut, a na naszym koncie walutowym pojawią się pieniądze, którymi można będzie dysponować.

Dlatego też poszukując szybkich i tanich rozwiązań warto zastanowić się nad możliwością jaką daje nam e-kantor. Dodatkowo w przypadku tego typu działań musimy jednakże pamiętać o posiadaniu własnego konta walutowego, które możemy założyć w dowolnym banku za darmo, gdyż będzie ono punktem docelowym na jakie zostaną dostarczone wymienione pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *