Kantory online – sekret wysokich kursów

Kantory online – sekret wysokich kursów

Zwykle jesteśmy podejrzliwi, gdy natrafimy na wyjątkowo korzystną ofertę, zastanawiamy się gdzie w niej znajduje się haczyk. Podobnie ma się sprawa w przypadku kantorów internetowych, które zaczynając swoją działalność nie miały łatwo, albowiem oferując niższy spread i korzystniejszą cenę kupna/sprzedaży waluty, nie posiadały zbyt wielu klientów.

Dziś możemy mówić o prężnie rozwijającej się branży, jaką są kantory online, a wymiana walut online z roku na rok zyskuje coraz większą liczbę zwolenników.

Internetowy kantor wymiany walut nie jest już żadną nowością na Zachodzie, tam klienci od dawna korzystają z tego rodzaju usług online, oszczędzając czas i pieniądze. W Polsce na szczęście również ta branża się rozwija, a takie kantory online jak GieldaWalut.com, są równie często odwiedzane jak sklepy internetowe czy placówki bankowe. Moglibyśmy zapytać skąd takie niskie koszty wymiany waluty online? Wszystko jest uzależnione od spreadu, który w przypadku kantorów stacjonarnych i banków jest wielokrotnie wyższy.

Kantory dawniej i dziś

Wymieniając obcą walutę w klasycznym kantorze, musieliśmy mieć świadomość zaistnienia trzech podmiotów. Do tych podmiotów zaliczały się: osoba posiadająca obcą walutę, pośrednik – kantor stacjonarny skupujący daną walutę, oraz osoba kupująca walutę od pośrednika. W takiej sytuacji prowizja do pośrednika była płacona dwa razy, a sam kantor nie miał gwarancji po jakiej cenie uda mu się zbyć kupione wcześniej waluty. Dlatego właśnie istniał wysoki spread, czyli prowizja od kupna/sprzedaży waluty, albowiem właściciel kantoru stacjonarnego musiał się zabezpieczyć przez ewentualna stratą.

W świecie kantorów internetowych cały mechanizm transakcji trwa o wiele krócej i odbywa się bez pośredników. Kantor online dopasowuje do siebie odpowiednie grupy klientów, którzy w danym momencie poszukują określonej waluty, a transakcja wymiany odbywa się natychmiast, dzięki czemu spread kształtuje się na poziomie poniżej jednego procenta prowizji.

Platforma wymiany walut dla każdego

Jednym ze znanych i poważanych kantorów internetowych jest Pluskantor.pl. Tutaj z pewnością znajdziemy korzystne oferty na wymianę walut online, a całość transakcji będzie trwała kilka minut. Dzięki temu, że kantor online współpracuje z wieloma bankami, wszystkie operacje są przelewami wewnętrznymi, których realizacja następuje niemalże natychmiast po zatwierdzeniu wymiany walut po określonym kursie. Prowizja pobierana przy transakcjach wymiany walut jest tak niska, ponieważ w niej zawiera się jedynie obsługa platformy internetowej i kojarzenie klientów zainteresowanych ofertami wymiany walut online.

Platforma wymiany walut, jaką możemy nazwać kantor online Pluskantor.pl, nie ponosi kosztów związanych z przetrzymywaniem obcych walut. Wszystkie operacje są bezpieczne i monitorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego, a zadowoleni klienci chętnie wracają by ponownie skorzystać z usług internetowego kantoru wymiany walut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *