Kantor online czy kantor stacjonarny – co wybrać?

Kantor online czy kantor stacjonarny – co wybrać?

Chcesz wymienić walutę po korzystnym kursie? Obawiasz się transakcji elektronicznych, ale czujesz się zachęcony atrakcyjnym spreadem? Zostań z nami, a przekonasz się, który model wymiany walut przynosi większe korzyści.

Czas i bezpieczeństwo

Wymiana walut w tradycyjnych kantorach jest bardzo czasochłonna. Mieszkając w mniejszym mieście, musimy tracić czas na dojazd do punktu stacjonarnego, stać w kolejce, weryfikować ceny kursu i po wszystkim wracać do domu, nie mając pewności, czy nie padniemy ofiarą złodzieja. Kantory stacjonarne to miejsca podwyższonego ryzyka – wychodząc z dużą ilością gotówki, narażamy się na kradzież.

Korzystając z usług kantoru online, oszczędzamy czas i mamy pewność bezpieczeństwa transakcji. Po dokonaniu rejestracji i założeniu bezpłatnego konta walutowego każda kolejna wymiana walut online będzie przebiegała szybko i sprawnie. Szyfrowane połączenia typu SSL to gwarancja bezpieczeństwa i pewność, że przelew trafi dokładnie na nasze konto.

Atrakcyjne ceny kursu

Kantor internetowy zawsze zaoferuje niższy spread niż kantor stacjonarny. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – działalność w sieci generuje niższe koszty niż stacjonarny punkt wymiany walut. Kantor online oszczędza na wynajmie lokalu, kosztach eksploatacji, pracownikach etc., dzięki czemu ceny kursu mogą być atrakcyjniejsze dla klienta.

Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój kantorów internetowych, wiele serwisów stosuje triki reklamowe, zachęcając użytkowników do rejestracji zerowym spreadem. Podobne oferty należy traktować z dystansem – spread to główne źródło zarobków, dlatego niemożliwym jest, aby kantor online całkiem z niego zrezygnował. Oczywiście, zdarzają się jednorazowe promocje, które dotyczą pierwszej transakcji, ale każda kolejna wymiana walut online odbywa się na normalnych zasadach.

Negocjacja kursu

Kantory stacjonarne nie prowadzą programów lojalnościowych i nie oferują swoim klientom atrakcyjnych rabatów. Działalność w sieci daje większe pole manewru i umożliwia kontrolę transakcji stałych klientów. W oparciu o wartość wpłat gotówkowych lub preferencje walutowe e-kantor może tworzyć indywidualne pakiety promocyjne dla użytkowników, którzy generują największe zyski.

Wybierając kantor online, warto zachować zdrowy rozsądek i nie wierzyć we wszystkie promocje wyróżnione na stronie. Świadomy wybór to gwarancja sukcesu i zadowolenia z przeprowadzonych transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *