Jak wybrać najlepszy internetowy kantor wymiany walut?

Jak wybrać najlepszy internetowy kantor wymiany walut?

Kantory online to nowoczesna forma wymiany walut zyskująca coraz większą popularność wśród osób prywatnych i firm. Bezpieczeństwo, szybkość transakcji, niskie ceny, atrakcyjne promocje – wszystko to sprawia, że klienci coraz częściej porzucają tradycyjny model wymiany walutowej na rzecz usług elektronicznych. Oczywiście, kantor kantorowi nierówny – jak zatem wybrać najlepszy?

Kantor internetowy – który najlepszy?

Opłacalność wymiany walut zależy od wielu czynników. Niesiony emocjami klient często nie dostrzega zapisów drobnym druczkiem i dopiero po czasie przekonuje się, że oferta kantoru wcale nie była tak atrakcyjna, jak mogłoby się wydawać.

Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, wybierając kantor, jest wysokość kursu. Jeżeli wymiana waluty online jest podejrzenia tania, warto sprawdzić, czy kursy nie mają ceny promocyjnej. Zerowe spready i atrakcyjne rabaty to wabik na nowych klientów. Pierwsza transakcja ma zachęcić do zarejestrowania się w serwisie i zaprzestania dalszych poszukiwań. Każda kolejna odbywa się już po normalnym kursie.

Wymiana walut online – aktualizacja kursów

Wybierając kantor, warto zwrócić uwagę na sposób aktualizacji kursów oraz zweryfikować, na jakich notowaniach są one oparte. W większości kantorów kursy odświeżane są co minutę, chociaż zdarzają się platformy z 30-sekundowymi aktualizacjami. Jeżeli kursy odświeżane są rzadziej, działa to na niekorzyść platformy – zwłaszcza jeżeli użytkownicy traktują wymianę walut online jako sposób na zarobek.

Bardzo ważnym czynnikiem świadczącym o sile kantoru jest dostęp do dużej liczby walut. Oczywiście, każdy kantor online oferuje euro, funty brytyjskie, franki szwajcarskie czy dolary amerykańskie / kanadyjskie, ale rubel czy hrywna należą już do rzadkości. Wielu klientów, dysponujących egzotycznymi walutami, dokonuje wymiany na tzw. giełdzie walutowej.

Kantory online – dwa oblicza

Nie wszystkie kantory oferują klientom możliwość wymiany walut na tzw. giełdzie. Właściciele kantorów stacjonarnych często ograniczają się do tworzenia tradycyjnego kantoru online funkcjonującego na analogicznych zasadach co stary punkt wymiany walut.

Model oparty na platformie społecznościowej to rozwiązania przyszłości. Giełda walutowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą samodzielnie ustalać kursy wymiany i przeprowadzać transakcje z innymi użytkownikami.

Taki model wymiany walutowej jest o wiele korzystniejszy z punktu widzenia klienta i daje duże możliwości modyfikacji kursu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *